MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Prawie 3400 uczniów rozpocznie naukę w szkołach podstawowych w Kwidzynie, w tym 456 zasiądzie w ławach szkolnych po raz pierwszy. Wszystkie szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów.
28 08 2019 sp5

Czytaj więcej: Szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

Powstaje projekt odwodnienia, które zabezpieczy wiadukt na ulicy Owczej przed napływem wody podczas ekstremalnych opadów deszczu. 13 czerwca intensywne opady deszczu spowodowały oberwanie się skarpy i uszkodzenie odwodnienia z jednej strony wiaduktu.
28 08 2019 wiadukt

Czytaj więcej: Dodatkowe odwodnienie dla mostu

Budowa ulicy Błogosławionej Doroty rozpocznie się we wrześniu. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca stycznia przyszłego roku. Wykonawcą jest firma Krajobraz i Ogród z Baldramu.
28 08 2019 blogoslawionej doroty

Czytaj więcej: Budowa ulicy we wrześniu

Już w pierwszej połowie września mieszkańcy Kwidzyna będą mogli korzystać z super nowoczesnej pracowni Multicentrum, która właśnie powstaje w pomieszczeniach Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie.
rewitalizacja thumb

Czytaj więcej: Multicentrum w kwidzyńskiej bibliotece

W Gdańsku w wieku osiemdziesięciu lat zmarł Krzysztof Kamiński, dziennikarz, fotografik, w najmłodszych latach związany z Kwidzynem. To właśnie w naszym mieście rozpoczął swoją przygodę z fotografią, która stała się pasją Jego życia.
21 08 2019 krzysztof kaminski

Czytaj więcej: Fotografik Krzysztof Kamiński nie żyje

Wydział Zamiejscowy Urzędu Miar w Tczewie informuje, że w dniach 19-23 sierpnia 2019 r. zostanie uruchomiony Punkt Działalności Okresowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Katedralna 5, 82-500 Kwidzyn gdzie należy zgłaszać wagi i odważniki do ponownej legalizacji.
13 08 2019 wagi

Czytaj więcej: Informacja dla użytkowników przyrządów pomiarowych – wag...

Letnia kanikuła wszystkim kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem dla młodych ludzi od całorocznej nauki. Julian Uchacz, absolwent klasy biologiczno-chemicznej II LO w Kwidzynie, udowadnia, że może być inaczej. Znalazł się bowiem w elitarnym gronie najzdolniejszych uczniów z Pomorza, którzy wzięli udział w obozie naukowym ADAMED SmartUP.
08 08 2019 julian uchacz

Czytaj więcej: Julian Uchacz wśród najzdolniejszych z Pomorza

Jest na to szansa, a wszystko to za sprawą urodzonego w Wielkiej Brytanii, a mieszkającego w Kwidzynie Colina Ważnego.
08 08 2019 colin wazny

Czytaj więcej: Czy nasze miasto doczeka się następcy Roberta Kubicy lub...

Rozpoczęta zostanie rozbudowa i zadaszenie sceny oraz montaż ławek dla widzów na placu św. Jana Pawła II w Kwidzynie. Wykonawcą będzie kwidzyńska firma „Dombud”.
01 08 2019 zadaszenie

Czytaj więcej: Wybrano wykonawcę zadaszenia

Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Program został ogłoszony 23 lipca 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego w trakcie wspólnej konferencji z ministrami energii i środowiska – Krzysztofem Tchórzewskim i Henrykiem Kowalczykiem.
31 07 2019 moj prad

Czytaj więcej: Program „Mój Prąd”

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności