MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Fundacja Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego po raz piąty ogłasza nabór wniosków do ogólnopolskiego konkursu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
27 05 2019 tu mieszkam tu zmieniam

Czytaj więcej: Konkurs grantowy „Tu mieszkam, tu zmieniam”

Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. MMTS Kwidzyn przegrał bowiem w Opolu 26:24 i tym samym (lepszy bilans w dwumeczu) brązowy medal mistrzostw Polski trafił do Gwardii.
25 05 2019 mmts-gwardia

Czytaj więcej: MMTS bez medalu – do szczęścia zabrakło 2 bramek

Wybrana została ostateczna koncepcja zadaszenia, które zostanie zamontowane nad sceną na placu św. Jana Pawła II. Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach budżetu obywatelskiego.
23 05 2019 zadaszenie

Czytaj więcej: Wybrano koncepcję zadaszenia

Przetarg na budowę ulicy Błogosławionej Doroty powinien w najbliższym czasie wyłonić wykonawcę. Procedura nieco się opóźniła ze względu na potrzebę rozwiązania problemów technicznych związanych z odwodnieniem terenu. W tegorocznym budżecie miasta na rozpoczęcie budowy drogi zaplanowano 1 mln zł.
23 05 2019 blogoslawionej doroty

Czytaj więcej: Modernizacja ulicy Błogosławionej Doroty

Do końca maja powinny być gotowe wszystkie ustalenia konserwatorskie, związane z modernizacją dawnego kina „Tęcza”. Budynek, który po latach starań przejęło miasto, ma stać się miejscem wykorzystywanym do organizacji różnych imprez kulturalnych.
23 05 2019 kino tecza

Czytaj więcej: Kino „Tęcza” do modernizacji

Zakończona została budowa nowej ulicy na terenie osiedla Malborska-Północ. Droga umożliwi dojazd do terenów mieszkalnych oraz usługowych. Prowadzi od ul. Malborskiej do ulicy Zimnej. Koszt inwestycji to ok. 4,2 mln zł.
23 05 2019 jesienna

Czytaj więcej: Ulica Jesienna już otwarta

Ekrany poprawiające bezpieczeństwo zostaną zamontowane na wiadukcie nad ulicą Drzymały. Inwestycja jest spełnieniem postulatów mieszkańców.
23 05 2019 ekrany

Czytaj więcej: Ekrany na wiadukcie

Na terenie osiedla Bajkowego powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.
23 05 2019 boisko

Czytaj więcej: Powstanie boisko na osiedlu Bajkowym

Tężnia solankowa w zmodernizowanym parku u zbiegu ulic Słowiańskiej, Braterstwa Narodów i Targowej już działa. Zakończono także całkowitą przebudowę parku.
23 05 2019 park

Czytaj więcej: Tężnia i park już gotowe

Kwidzyn ma szczęście do ludzi doświadczonych przez los i historię. To niewątpliwie bogactwo tzw. Ziem Odzyskanych, bo po wojnie trafiło tu wiele osób z różnych stron dawnej Polski. Tak było także z Panią Anną Kopisto, którą dziś pożegnaliśmy na cmentarzu komunalnym w Kwidzynie.
23 05 2019 anna kopisto

Czytaj więcej: Anny Kopisto wędrówka do Polski

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności