MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Letnia kanikuła wszystkim kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem dla młodych ludzi od całorocznej nauki. Julian Uchacz, absolwent klasy biologiczno-chemicznej II LO w Kwidzynie, udowadnia, że może być inaczej. Znalazł się bowiem w elitarnym gronie najzdolniejszych uczniów z Pomorza, którzy wzięli udział w obozie naukowym ADAMED SmartUP.
08 08 2019 julian uchacz

Czytaj więcej: Julian Uchacz wśród najzdolniejszych z Pomorza

Jest na to szansa, a wszystko to za sprawą urodzonego w Wielkiej Brytanii, a mieszkającego w Kwidzynie Colina Ważnego.
08 08 2019 colin wazny

Czytaj więcej: Czy nasze miasto doczeka się następcy Roberta Kubicy lub...

Rozpoczęta zostanie rozbudowa i zadaszenie sceny oraz montaż ławek dla widzów na placu św. Jana Pawła II w Kwidzynie. Wykonawcą będzie kwidzyńska firma „Dombud”.
01 08 2019 zadaszenie

Czytaj więcej: Wybrano wykonawcę zadaszenia

Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Program został ogłoszony 23 lipca 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego w trakcie wspólnej konferencji z ministrami energii i środowiska – Krzysztofem Tchórzewskim i Henrykiem Kowalczykiem.
31 07 2019 moj prad

Czytaj więcej: Program „Mój Prąd”

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców korzystających z wiaduktu drogowego na ul. Owczej. Od najbliższego poniedziałku (22 lipca), w godzinach między 7:00 a 8:00, zostanie wznowiony ruch samochodów osobowych.
19 07 2019 wiadukt

Czytaj więcej: Wznowienie ruchu na wiadukcie

W wielu miejscach Kwidzyna trwają remonty kamienic. Zmieniają się elewacje, w niektórych obiektach klatki schodowe, dachy. Budynki są docieplane i coraz piękniejsze. Miasto od wielu lat prowadzi intensywne prace remontowe w tych wspólnotach mieszkaniowych, w których ma swoje udziały, a także we własnych zasobach czyli w budynkach komunalnych.
rewitalizacja thumb

Czytaj więcej: Nowe oblicza miejskich kamienic

Bardzo dużo ostatnio mówi się o ochronie klimatu i trosce o środowisko. To bezcenne, bo przecież dotyczy to nas wszystkich, niezależnie od tego gdzie mieszkamy. W Kwidzynie o tych sprawach nie tylko się mówi i myśli, ale też podejmuje konkretne działania.
17 07 2019 piece weglowe

Czytaj więcej: Miasto zachęca do likwidacji pieców węglowych

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce w 2018 roku został opracowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Badano finanse samorządów lokalnych, koncentrując się na obiektywnych danych dotyczących między innymi wysokości dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych czy pozyskanych środków unijnych.
12 07 2019 ranking

Czytaj więcej: Wysoka ocena Kwidzyna w rankingu polskich miast

25. Finał Mistrzostw Polski w Czwartkach Lekkoatletycznych odbył się w Łodzi w dniach 15 i 16 czerwca 2019 r. Do Mistrzostw Polski zakwalifikowały się najlepsze wyniki dzieci uzyskane w zawodach z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne.
12 07 2019 czwartki lekkoatletyczne

Czytaj więcej: Sukcesy Naszych Małych Lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej...

PEC Kwidzyn informuje, że prace zaplanowane do wykonania podczas postoju sieci ciepłowniczej zostały już zakończone i dostawa ciepła do wszystkich obiektów na terenie Kwidzyna została przywrócona.
11 07 2019 komunikat pec

Czytaj więcej: Ciepła woda wróciła na terenie całego miasta

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności