MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

W związku z tym, że z dniem 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe zostało z mocy prawa przekształcone w prawo własności, prosimy właścicieli lokali mieszkalnych o składanie wniosków dotyczących zamiaru uiszczenia jednorazowej opłaty za przekształcenie wraz z przysługującą bonifikatą wynoszącą 99%.
um

Czytaj więcej: Informacja dla mieszkańców odnośnie prawa użytkowania...

We wrześniu rozpoczną się prace związane z zadaszeniem sceny na placu św. Jana Pawła II. Inwestycja będzie realizowana w ramach budżetu obywatelskiego, po planowanej na 30 sierpnia imprezie plenerowej „Zakończenie lata”.
28 08 2019 plac sw jana pawla ii

Czytaj więcej: Zadaszenie po wakacjach

Zadaszenie membranowe pojawi się nad targowiskiem miejskim przy ul. Kopernika. Projekt powinien zostać przygotowany na przełomie września i października bieżącego roku.
28 08 2019 targowisko

Czytaj więcej: Targowisko pod dachem

Trwa przebudowa ulicy Gębika. Oprócz modernizacji ulicy, wykonane zostaną chodniki oraz miejsca parkingowe. Wykonawcą jest Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „Strzelbud”.
28 08 2019 gebika

Czytaj więcej: Ulica Gębika w przebudowie

Prawie 3400 uczniów rozpocznie naukę w szkołach podstawowych w Kwidzynie, w tym 456 zasiądzie w ławach szkolnych po raz pierwszy. Wszystkie szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów.
28 08 2019 sp5

Czytaj więcej: Szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

Powstaje projekt odwodnienia, które zabezpieczy wiadukt na ulicy Owczej przed napływem wody podczas ekstremalnych opadów deszczu. 13 czerwca intensywne opady deszczu spowodowały oberwanie się skarpy i uszkodzenie odwodnienia z jednej strony wiaduktu.
28 08 2019 wiadukt

Czytaj więcej: Dodatkowe odwodnienie dla mostu

Budowa ulicy Błogosławionej Doroty rozpocznie się we wrześniu. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca stycznia przyszłego roku. Wykonawcą jest firma Krajobraz i Ogród z Baldramu.
28 08 2019 blogoslawionej doroty

Czytaj więcej: Budowa ulicy we wrześniu

Już w pierwszej połowie września mieszkańcy Kwidzyna będą mogli korzystać z super nowoczesnej pracowni Multicentrum, która właśnie powstaje w pomieszczeniach Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie.
rewitalizacja thumb

Czytaj więcej: Multicentrum w kwidzyńskiej bibliotece

W Gdańsku w wieku osiemdziesięciu lat zmarł Krzysztof Kamiński, dziennikarz, fotografik, w najmłodszych latach związany z Kwidzynem. To właśnie w naszym mieście rozpoczął swoją przygodę z fotografią, która stała się pasją Jego życia.
21 08 2019 krzysztof kaminski

Czytaj więcej: Fotografik Krzysztof Kamiński nie żyje

Wydział Zamiejscowy Urzędu Miar w Tczewie informuje, że w dniach 19-23 sierpnia 2019 r. zostanie uruchomiony Punkt Działalności Okresowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Katedralna 5, 82-500 Kwidzyn gdzie należy zgłaszać wagi i odważniki do ponownej legalizacji.
13 08 2019 wagi

Czytaj więcej: Informacja dla użytkowników przyrządów pomiarowych – wag...

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności