MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Już w najbliższy weekend w hali TRW „Miłosna” odbędą się zawody w skokach przez przeszkody. Przez dwa dni zawodnicy będą się zmagać z parkurami, których wysokość przeszkód w ostatnim konkursie osiągnie 130 cm.
18 10 2019 skoki przez przeszkody

Czytaj więcej: Zapraszamy na zawody w skokach przez przeszkody

Zdjęcia, które Wam pokazujemy, bardzo nas poruszyły. Nie rozumiemy, dlaczego to co ma uatrakcyjniać i zdobić nasze miasto, wciąż pada ofiarą wandali. Apelujemy więc do wszystkich, dla których dbanie o nasze wspólne mienie jest ważne. Nie bądźcie obojętni!
16 10 2019 nie badz obojetny

Czytaj więcej: Nie bądź obojętny! Reaguj!

W minioną sobotę, 12 października odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące projektu planu miejscowego Kwidzyn-Wschód. Na terenie Miłosnej, w piknikowej atmosferze i sprzyjającej pogodzie można było podyskutować o tworzącym się planie miejscowym.
16 10 2019 konsultacje spoleczne

Czytaj więcej: Spotkanie konsultacyjne na Miłosnej

Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Zamek w Kwidzynie serdecznie zapraszają na prelekcje organizowane w ramach projektu „Badania strat wojennych w zakresie zbiorów artystycznych zamków w Malborku i Kwidzynie”, który uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu pn. „Badania polskich strat wojennych”.
16 10 2019 projekt straty

Czytaj więcej: Prelekcje w ramach projektu „Badania strat wojennych w...

Dotację w kwocie 50 tys. zł udzieli samorząd miasta Muzeum Zamkowemu w Malborku na prace konserwatorskie w kwidzyńskim oddziale muzeum. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont schodów zewnętrznych przy zamku.
16 10 2019 schody

Czytaj więcej: Zabytkowe schody do remontu

Wyremontowane zostaną wiadukty nad ulicą Drzymały i Liwą. Pojawią się na także ekrany poprawiające bezpieczeństwo. Wiadukty są częścią ścieżki pieszo-rowerowej.
16 10 2019 drzymaly

Czytaj więcej: Remont wiaduktów na Drzymały

Zakończyła się przebudowa ulicy Gębika. Koszt inwestycji to ponad 1,48 mln zł. Wykonawcą było Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych „Strzelbud”.
16 10 2019 gebika

Czytaj więcej: Koniec przebudowy ulicy Gębika

Colin Ważny trzecim kierowcą w Europie! Między 20-24 sierpnia 11-letni kierowca z Kwidzyna wystąpił w mistrzostwach ROTAX MAX Challenge International Trophy 2019 we francuskim Le Mans. To zawody światowej rangi. Podczas 5 dni rywalizacji udział w nich wzięło blisko 300 kierowców z 48 krajów.
16 10 2019 colin wazny

Czytaj więcej: Colin Ważny. Zakończenie sezonu

Kamila Jaszczor, założycielka stowarzyszenia Trombofilia Polska, zdobywa międzynarodowe wyróżnienie za edukację i działania rzecznicze w zakresie zakrzepicy.
11 10 2019 trombofilia

Czytaj więcej: Pacjentka z Polski po zakrzepie uznana ambasadorem roku...

Czwartki powoli stają się nieformalnymi dniami spotkań Burmistrza z młodymi i utalentowanymi mieszkańcami naszego miasta. Burmistrz Andrzej Krzysztofiak wraz ze swoim zastępcą Piotrem Widzem złożyli przed chwilą gratulacje Patrykowi Polech, świeżo upieczonemu Mistrzowi Europy w sumo młodzików.
10 10 2019 mistrz u burmistrza

Czytaj więcej: Mistrz u Burmistrza

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności