MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

20 września 2019 roku odbędzie się Akcja Sprzątania Świata, która jest popularną formą wspierania zainteresowania problemem racjonalnej gospodarki odpadami. Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi na kwestie świadomych zakupów i stosowanie w życiu codziennym zasad filozofii Zero Waste.
eko inicjatywa logo

Czytaj więcej: Akcja „Sprzątanie Świata 2019 – Nie śmiecimy – Sprzątamy...

Burmistrz Miasta Kwidzyna zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących sporządzenia dwóch miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
um

Czytaj więcej: Informacja o konsultacjach społecznych dotyczących...

W tegorocznej edycji Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 18 projektów, 6 w formie elektronicznej i 12 w wersji tradycyjnej, papierowej. Koszt wszystkich zgłoszonych pomysłów zamyka się kwotą 2 810 953,80 zł. Do 20 września br. potrwa weryfikacja formalno-prawna projektów, według kryteriów określonych w Regulaminie KBO.
um

Czytaj więcej: Projekty złożone w V edycji Kwidzyńskiego Budżetu...

Z ogromną przyjemnością czekamy na kolejną odsłonę cyklu „Muzyka z kawą w tle”. Cieszy nas niezmiernie Państwa zainteresowanie i udział w poprzednich recitalach przy filiżance kawy. Chcąc zachować ten dobry nastrój zapraszamy na kolejny wieczór z dobrą muzyką i jeszcze lepszą kawą od Cafe Sati Polska.
05 09 2019 luigi pagano

Czytaj więcej: Muzyka z kawą w tle: Luigi Pagano

Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci mogą liczyć na wsparcie finansowe w nowym roku szkolnym oraz akademickim. Do 15 września rodzice mogą składać wnioski o przyznanie stypendium socjalnego.
um

Czytaj więcej: Zasiłki i stypendia w nowym roku szkolnym

Mamy dziś wyjątkowego i niecodziennego gościa. Jest nim Pan Igor Tracz, maszer, wielokrotny Mistrz Polski, Europy i Świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz bikejoringu.
04 09 2019 igor tracz

Czytaj więcej: Wizyta Igora Tracza w Kwidzynie

Po intensywnych pracach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Środowiska, 30 sierpnia 2019 r. rozpoczął się pierwszy nabór wniosków do programu „Mój Prąd”. To aż miliard złotych na rozwój fotowoltaiki prosumenckiej. Po raz pierwszy zastosowano tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych.
31 07 2019 moj prad

Czytaj więcej: „Mój Prąd” już działa! Pierwszy nabór wniosków rozpoczął...

Zapraszamy do udziału w Maratonie Rowerowym Lang Team.
03 09 2019 langteam

Czytaj więcej: Maraton Rowerowy Lang Team

Przedstawiamy ofertę Kwidzyńskiego Centrum Kultury na wrzesień 2019 r.
03 09 2019 wrzesien w kck

Czytaj więcej: Wrzesień w Kwidzyńskim Centrum Kultury

Trzy złote medale i brąz – to dorobek lekkoatletów KKL Rodła Kwidzyn podczas Mistrzostw Okręgu Młodzików, które odbyły się 28.08.2019 r. w Sopocie.
KKL Rodlo

Czytaj więcej: Wyniki Mistrzostw Województwa Młodzików w lekkiej...

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności