MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Artyści Teatru Rampa w „Sonacie Kreutzerowskiej” wg Lwa Tołstoja na deskach kwidzyńskiego teatru już 21 września 2019 r. o godz. 19:00.
09 09 2019 sonata kreutzerowska

Czytaj więcej: Sonata Kreutzerowska

Podczas dzisiejszej uroczystości, w obecności Piotra Widza, zastępcy Burmistrza Kwidzyna, Prezes PEC Kwidzyn sp. z o.o. Grzegorz Hejna podpisał umowę z Józefem Sarnowskim, członkiem zarządu województwa pomorskiego na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej projektu dotyczącego budowy sieci i przyłączy ciepłowniczych na Osiedlu Hallera w Kwidzynie.
09 09 2019 pec

Czytaj więcej: Podpisano umowę na budowę sieci i przyłączy...

Najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Każdy występ może różnić się od poprzedniego, w zależności od tego, co akurat dzieje się w świecie polityki. Podczas wydarzenia artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski.
09 09 2019 krzysztof daukszewicz

Czytaj więcej: Najnowszy program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza

Po twardym i niezwykle zaciętym spotkaniu MMTS Kwidzyn pokonał Chrobrego Głogów 24:27. Po bardzo dobrym początku (1:6), podopieczni trenera Dmytro Zinchuka niestety oddali pole gry gospodarzom. Co gorsza plac gry musieli opuścić kontuzjowani Michał Peret i Przemysław Rosiak. Jednak mimo czterobramkowej straty MMTS odbudował się i w końcowym kwadransie nie tylko odrobił straty, ale zapewnił sobie zwycięstwo w głogowskiej hali.
09 09 2019 mmts-chrobry

Czytaj więcej: MMTS wyrwał punkty w Głogowie

20 września 2019 roku odbędzie się Akcja Sprzątania Świata, która jest popularną formą wspierania zainteresowania problemem racjonalnej gospodarki odpadami. Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi na kwestie świadomych zakupów i stosowanie w życiu codziennym zasad filozofii Zero Waste.
eko inicjatywa logo

Czytaj więcej: Akcja „Sprzątanie Świata 2019 – Nie śmiecimy – Sprzątamy...

Burmistrz Miasta Kwidzyna zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących sporządzenia dwóch miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
um

Czytaj więcej: Informacja o konsultacjach społecznych dotyczących...

W tegorocznej edycji Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 18 projektów, 6 w formie elektronicznej i 12 w wersji tradycyjnej, papierowej. Koszt wszystkich zgłoszonych pomysłów zamyka się kwotą 2 810 953,80 zł. Do 20 września br. potrwa weryfikacja formalno-prawna projektów, według kryteriów określonych w Regulaminie KBO.
um

Czytaj więcej: Projekty złożone w V edycji Kwidzyńskiego Budżetu...

Z ogromną przyjemnością czekamy na kolejną odsłonę cyklu „Muzyka z kawą w tle”. Cieszy nas niezmiernie Państwa zainteresowanie i udział w poprzednich recitalach przy filiżance kawy. Chcąc zachować ten dobry nastrój zapraszamy na kolejny wieczór z dobrą muzyką i jeszcze lepszą kawą od Cafe Sati Polska.
05 09 2019 luigi pagano

Czytaj więcej: Muzyka z kawą w tle: Luigi Pagano

Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci mogą liczyć na wsparcie finansowe w nowym roku szkolnym oraz akademickim. Do 15 września rodzice mogą składać wnioski o przyznanie stypendium socjalnego.
um

Czytaj więcej: Zasiłki i stypendia w nowym roku szkolnym

Mamy dziś wyjątkowego i niecodziennego gościa. Jest nim Pan Igor Tracz, maszer, wielokrotny Mistrz Polski, Europy i Świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz bikejoringu.
04 09 2019 igor tracz

Czytaj więcej: Wizyta Igora Tracza w Kwidzynie

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności