MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Co prawda od otwarcia siedziby nowej Biblioteki Miejsko Powiatowej minęło trochę czasu, jednak remont obiektu nadal skrywa wiele ciekawostek.
Dlaczego żaden zegarmistrz nie chciał podjąć się naprawy dworcowego zegara? Z jakimi trudnościami mierzyli się konserwatorzy zabytków? Gdzie znaleziono płytki, które ozdabiają dziś podłogę w hallu głównym? O tych i innych ciekawych szczegółach dowiecie się z naszej filmowej relacji.
04 01 2018-dworzec

Czytaj więcej: "Na zapleczu" remontu dworca

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę? Szukasz finansowego wsparcia? Teraz masz szanse pozyskać m.in. dotacje, dofinansowania i grant.
Fundusze Europejskie

Czytaj więcej: Informacje o możliwych dofinansowaniach z Funduszy...

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania opłatkowego, które odbyło się 19 grudnia.
20 12 2018 wigilia

Czytaj więcej: Fotorelacja ze spotkania opłatkowego

W Niepublicznym Przedszkolu nr 2 jest już tradycją, że każda grupa przygotowuje przedstawienia jasełkowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem zorganizowali wyjątkowe przedstawienie.
27 12 2018 jaselka

Czytaj więcej: Jasełka w Niepublicznym Przedszkolu nr 2

Drugi etap dotyczy likwidacji czterech węzłów grupowych przy ul. Reymonta, Krańcowej, Wschodniej oraz Wspólnej i budowy wysokoparametrowej preizolowanej sieci ciepłowniczej wraz z indywidualnymi węzłami cieplnymi dla każdego z budynku, który dotychczas był zasilany z wymienionych węzłów grupowych.
pec

Czytaj więcej: Trwa drugi etap modernizacji sieci ciepłowniczej

14 grudnia 2018 r. dworzec został udostępniony kwidzyniankom i kwidzynianom. Symbolicznego aktu jego otwarcia dokonali Krzysztof Czopek – dyrektor Departamentu Infrastruktury UMWP, Krzysztof Piekarski – dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A w Gdańsku i Burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak.
17 12 2018 dworzec

Czytaj więcej: Dworzec PKP już otwarty

W związku z uruchomieniem kursów Komunikacji Miejskiej bilety miesięczne na styczeń 2019 r. będzie można nabyć od 17 grudnia br. w Kasie Biletowej PKS.
Autobus

Czytaj więcej: Informacja dla pasażerów Komunikacji Miejskiej

Zapraszamy seniorów w wieku 65 lat i starszych do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.
13 12 2018 szczepienia

Czytaj więcej: Regionalny Program Polityki Zdrowotnej – szczepienia...

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
13 12 2018 czujka

Czytaj więcej: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

12 grudnia br. podczas konferencji pt. „Zrozumieć, zapobiegać i pomóc dzieciom z FAS”, która odbyła w Kwidzyńskim Centrum Kultury, przedstawione zostały zagadnienia, które przybliżyły i uświadomiły czym cechuje się FAS.
13 12 2018 fas

Czytaj więcej: Podsumowanie konferencji „Zrozumieć, zapobiegać i pomóc...

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności