MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Przetarg na budowę ulicy Błogosławionej Doroty powinien w najbliższym czasie wyłonić wykonawcę. Procedura nieco się opóźniła ze względu na potrzebę rozwiązania problemów technicznych związanych z odwodnieniem terenu. W tegorocznym budżecie miasta na rozpoczęcie budowy drogi zaplanowano 1 mln zł.
23 05 2019 blogoslawionej doroty

Czytaj więcej: Modernizacja ulicy Błogosławionej Doroty

Do końca maja powinny być gotowe wszystkie ustalenia konserwatorskie, związane z modernizacją dawnego kina „Tęcza”. Budynek, który po latach starań przejęło miasto, ma stać się miejscem wykorzystywanym do organizacji różnych imprez kulturalnych.
23 05 2019 kino tecza

Czytaj więcej: Kino „Tęcza” do modernizacji

Zakończona została budowa nowej ulicy na terenie osiedla Malborska-Północ. Droga umożliwi dojazd do terenów mieszkalnych oraz usługowych. Prowadzi od ul. Malborskiej do ulicy Zimnej. Koszt inwestycji to ok. 4,2 mln zł.
23 05 2019 jesienna

Czytaj więcej: Ulica Jesienna już otwarta

Ekrany poprawiające bezpieczeństwo zostaną zamontowane na wiadukcie nad ulicą Drzymały. Inwestycja jest spełnieniem postulatów mieszkańców.
23 05 2019 ekrany

Czytaj więcej: Ekrany na wiadukcie

Na terenie osiedla Bajkowego powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.
23 05 2019 boisko

Czytaj więcej: Powstanie boisko na osiedlu Bajkowym

Tężnia solankowa w zmodernizowanym parku u zbiegu ulic Słowiańskiej, Braterstwa Narodów i Targowej już działa. Zakończono także całkowitą przebudowę parku.
23 05 2019 park

Czytaj więcej: Tężnia i park już gotowe

Kwidzyn ma szczęście do ludzi doświadczonych przez los i historię. To niewątpliwie bogactwo tzw. Ziem Odzyskanych, bo po wojnie trafiło tu wiele osób z różnych stron dawnej Polski. Tak było także z Panią Anną Kopisto, którą dziś pożegnaliśmy na cmentarzu komunalnym w Kwidzynie.
23 05 2019 anna kopisto

Czytaj więcej: Anny Kopisto wędrówka do Polski

MMTS Kwidzyn pokonał Gwardię Opole w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski. Kwidzynianie wygrali 26:25, choć chwilami prowadzili nawet 5-6 bramkami.
22 05 2019 mmts-gwardia

Czytaj więcej: Skromne zwycięstwo MMTS nad Gwardią – rewanż już w piątek

Cieszymy się, że na mapie naszego miasta pojawiła się kolejna architektoniczna perełka. Oddano dziś do użytku, po gruntownej modernizacji, budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Katedralnej w Kwidzynie.
21 05 2019 zsp modernizacja

Czytaj więcej: Nowe oblicze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w...

Przegrywając swój pierwszy półfinał 12-bramkami kwidzynianie niemal wykluczyli się z walki o złoto mistrzostw Polski. Szanse na to, że Orlen Wisła Płock zmarnuje tak dużą przewagę w rewanżu były czysto iluzoryczne.
20 05 2019 mmts-orlen

Czytaj więcej: MMTS bez szans na finał – wysokie zwycięstwo Nafciarzy

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności