MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Właśnie ukazała się najnowsza płyta Włodzimierza Nahornego pt. „Ballad book. Okruchy dzieciństwa”. Z tej okazji 4 stycznia 2019 r. odbył się w kwidzyńskim kinoteatrze koncert Nahorny Trio.
07 01 2019 nahorny trio

Czytaj więcej: Fotorelacja z koncertu Nahorny Trio

Co prawda od otwarcia siedziby nowej Biblioteki Miejsko Powiatowej minęło trochę czasu, jednak remont obiektu nadal skrywa wiele ciekawostek.
Dlaczego żaden zegarmistrz nie chciał podjąć się naprawy dworcowego zegara? Z jakimi trudnościami mierzyli się konserwatorzy zabytków? Gdzie znaleziono płytki, które ozdabiają dziś podłogę w hallu głównym? O tych i innych ciekawych szczegółach dowiecie się z naszej filmowej relacji.
04 01 2018-dworzec

Czytaj więcej: "Na zapleczu" remontu dworca

Masz pomysł na ciekawą inicjatywę? Szukasz finansowego wsparcia? Teraz masz szanse pozyskać m.in. dotacje, dofinansowania i grant.
Fundusze Europejskie

Czytaj więcej: Informacje o możliwych dofinansowaniach z Funduszy...

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania opłatkowego, które odbyło się 19 grudnia.
20 12 2018 wigilia

Czytaj więcej: Fotorelacja ze spotkania opłatkowego

W Niepublicznym Przedszkolu nr 2 jest już tradycją, że każda grupa przygotowuje przedstawienia jasełkowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem zorganizowali wyjątkowe przedstawienie.
27 12 2018 jaselka

Czytaj więcej: Jasełka w Niepublicznym Przedszkolu nr 2

Drugi etap dotyczy likwidacji czterech węzłów grupowych przy ul. Reymonta, Krańcowej, Wschodniej oraz Wspólnej i budowy wysokoparametrowej preizolowanej sieci ciepłowniczej wraz z indywidualnymi węzłami cieplnymi dla każdego z budynku, który dotychczas był zasilany z wymienionych węzłów grupowych.
pec

Czytaj więcej: Trwa drugi etap modernizacji sieci ciepłowniczej

14 grudnia 2018 r. dworzec został udostępniony kwidzyniankom i kwidzynianom. Symbolicznego aktu jego otwarcia dokonali Krzysztof Czopek – dyrektor Departamentu Infrastruktury UMWP, Krzysztof Piekarski – dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A w Gdańsku i Burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak.
17 12 2018 dworzec

Czytaj więcej: Dworzec PKP już otwarty

W związku z uruchomieniem kursów Komunikacji Miejskiej bilety miesięczne na styczeń 2019 r. będzie można nabyć od 17 grudnia br. w Kasie Biletowej PKS.
Autobus

Czytaj więcej: Informacja dla pasażerów Komunikacji Miejskiej

Zapraszamy seniorów w wieku 65 lat i starszych do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.
13 12 2018 szczepienia

Czytaj więcej: Regionalny Program Polityki Zdrowotnej – szczepienia...

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.
13 12 2018 czujka

Czytaj więcej: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności