MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

List burmistrza do rodziców i nauczycieli.
um

Czytaj więcej: List burmistrza do rodziców i nauczycieli

30 i 31 marca Kwidzyński Klub Motorowy organizując I i II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country zainaugurował sezon sportów motocyklowych. Podczas słonecznego ale chłodnego weekendu kibice mogli oglądać ciekawą rywalizację z rekordową ilością ścigających się zawodników.
05 04 2019 cross country5

Czytaj więcej: Podsumowanie I i II rundy Mistrzostw Polski i Pucharu...

Czerwono-czarni przegrali wyjazdowe spotkanie z Energą MKS Kalisz. Co prawda w regulaminowym czasie gry padł remis 23:23, jednak rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze.
04 04 2019 mmts-energa

Czytaj więcej: MMTS przegrywa w Kaliszu po rzutach karnych

Dwie Wspólnoty Mieszkaniowe mieszczące się przy ulicach Zamkowa Góra 8 oraz Górna 1 w Kwidzynie zakończyły remonty elewacji oraz dachu. Oba budynki wypiękniały przy współudziale środków pozyskanych przez Miasto w ramach projektu rewitalizacyjnego pn. Razem – rewitalizacja obszaru Stare Miasto w Kwidzynie.
rewitalizacja thumb

Czytaj więcej: Wyremontowano dwa budynki w ramach projektu „RAZEM –...

Rozpoczęto przygotowania do budowy ulicy Błogosławionej Doroty. Ulica powstanie przy budowanej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego nowej kamienicy i będzie wykorzystywana przez mieszkańców budynków w tej części miasta.
29 03 2019 ulica blogoslawionej doroty

Czytaj więcej: Zbudują ulicę

Tegoroczne oświatowe remonty rozpoczęte zostały już podczas ferii zimowych od wymiany parkietu w małej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 6. Poza tym zaplanowano remonty w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego.
29 03 2019 szkola podstawowa nr 6

Czytaj więcej: Remonty oświatowe

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej została podjęta uchwała intencyjna o likwidacji filii nr 1 Biblioteki Miejsko-Powiatowej, znajdującej się w budynku pływalni przy ul. Słowackiego. To ostatnia filia, która funkcjonuje w mieście po otwarciu nowej siedziby biblioteki w budynku dworca PKP.
29 03 2019 biblioteka

Czytaj więcej: Ostatnia biblioteczna przeprowadzka

Samorząd miasta zakończył przegląd stanu technicznego ulic. Po okresie zimowym dokonane zostaną niezbędne naprawy uszkodzonych nawierzchni.
29 03 2019 naprawa ulic

Czytaj więcej: Naprawy miejskich ulic

Ulica Gębika zostanie zmodernizowana. Oprócz tego niezbędne prace wykona Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne.
29 03 2019 ulica gebika

Czytaj więcej: Modernizacja ulicy Gębika

Trzy lub cztery ścieżki pieszo-rowerowe z prawdziwego zdarzenia powstaną w mieście. Uporządkowana zostanie cała sieć ścieżek z których korzystają amatorzy kolarstwa.
29 03 2019 miasto dla rowerzystow

Czytaj więcej: Miasto dla rowerzystów

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności