MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

W wielu miejscach Kwidzyna trwają remonty kamienic. Zmieniają się elewacje, w niektórych obiektach klatki schodowe, dachy. Budynki są docieplane i coraz piękniejsze. Miasto od wielu lat prowadzi intensywne prace remontowe w tych wspólnotach mieszkaniowych, w których ma swoje udziały, a także we własnych zasobach czyli w budynkach komunalnych.
rewitalizacja thumb

Czytaj więcej: Nowe oblicza miejskich kamienic

Bardzo dużo ostatnio mówi się o ochronie klimatu i trosce o środowisko. To bezcenne, bo przecież dotyczy to nas wszystkich, niezależnie od tego gdzie mieszkamy. W Kwidzynie o tych sprawach nie tylko się mówi i myśli, ale też podejmuje konkretne działania.
17 07 2019 piece weglowe

Czytaj więcej: Miasto zachęca do likwidacji pieców węglowych

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce w 2018 roku został opracowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Badano finanse samorządów lokalnych, koncentrując się na obiektywnych danych dotyczących między innymi wysokości dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych czy pozyskanych środków unijnych.
12 07 2019 ranking

Czytaj więcej: Wysoka ocena Kwidzyna w rankingu polskich miast

25. Finał Mistrzostw Polski w Czwartkach Lekkoatletycznych odbył się w Łodzi w dniach 15 i 16 czerwca 2019 r. Do Mistrzostw Polski zakwalifikowały się najlepsze wyniki dzieci uzyskane w zawodach z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne.
12 07 2019 czwartki lekkoatletyczne

Czytaj więcej: Sukcesy Naszych Małych Lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej...

PEC Kwidzyn informuje, że prace zaplanowane do wykonania podczas postoju sieci ciepłowniczej zostały już zakończone i dostawa ciepła do wszystkich obiektów na terenie Kwidzyna została przywrócona.
11 07 2019 komunikat pec

Czytaj więcej: Ciepła woda wróciła na terenie całego miasta

Kwidzyńscy zawodnicy sumo reprezentujący klub Judo Zielińscy Kwidzyn z wielkimi sukcesami wrócili z Mistrzostw Polski sumo.
09 07 2019 judo1

Czytaj więcej: Sukcesy w sumo

Zakończono budowę boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Bajkowym. Wykonawcą jest spółka Elsik z gminy Żukowo. Boisko ma sztuczną nawierzchnię i powstało w miejscu obecnego boiska trawiastego. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.
04 07 2019 boisko

Czytaj więcej: Nowe boisko na osiedlu Bajkowym

Firma Krajobraz i Ogród z Baldramu zajmie się budową ulicy Błogosławionej Doroty. Inwestycja powinna została zrealizowana do końca stycznia przyszłego roku.
04 07 2019 blogoslawionej doroty

Czytaj więcej: Rusza budowa ulicy Błogosławionej Doroty

Zamontowane zostały kamery, które pozwolą na monitorowanie parku rekreacji „Balaton”. Zadanie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.
04 07 2019 balaton

Czytaj więcej: Balaton pod nadzorem

Byliśmy ciekawi ile jest kilometrów z Kwidzyna do Pekinu. Niestety w tym zadaniu nie wspomogło nas Google Maps, które odmówiło współpracy przy wyliczeniu tej odległości. Pomocni w odpowiedzi na to pytanie okazali się uczestnicy Rajdu Pekin-Paryż, którzy odwiedzili dziś Kwidzyn.
02 07 2019 paryz-pekin

Czytaj więcej: Rajd Pekin-Paryż przejechał przez Kwidzyn!

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności