MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców korzystających z wiaduktu drogowego na ul. Owczej. Od najbliższego poniedziałku (22 lipca), w godzinach między 7:00 a 8:00, zostanie wznowiony ruch samochodów osobowych.
19 07 2019 wiadukt

Czytaj więcej: Wznowienie ruchu na wiadukcie

W wielu miejscach Kwidzyna trwają remonty kamienic. Zmieniają się elewacje, w niektórych obiektach klatki schodowe, dachy. Budynki są docieplane i coraz piękniejsze. Miasto od wielu lat prowadzi intensywne prace remontowe w tych wspólnotach mieszkaniowych, w których ma swoje udziały, a także we własnych zasobach czyli w budynkach komunalnych.
rewitalizacja thumb

Czytaj więcej: Nowe oblicza miejskich kamienic

W imieniu Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa zapraszamy nauczycieli i edukatorów na warsztaty „Pszczoły miodne i niemiodne” które odbędą się w dniach 29-30 lipca 2019r. w Benowie.
18 07 2019 pszczoly miodne i niemiodne

Czytaj więcej: Warsztaty „Pszczoły miodne i niemiodne”

Bardzo dużo ostatnio mówi się o ochronie klimatu i trosce o środowisko. To bezcenne, bo przecież dotyczy to nas wszystkich, niezależnie od tego gdzie mieszkamy. W Kwidzynie o tych sprawach nie tylko się mówi i myśli, ale też podejmuje konkretne działania.
17 07 2019 piece weglowe

Czytaj więcej: Miasto zachęca do likwidacji pieców węglowych

Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce w 2018 roku został opracowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Badano finanse samorządów lokalnych, koncentrując się na obiektywnych danych dotyczących między innymi wysokości dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych czy pozyskanych środków unijnych.
12 07 2019 ranking

Czytaj więcej: Wysoka ocena Kwidzyna w rankingu polskich miast

25. Finał Mistrzostw Polski w Czwartkach Lekkoatletycznych odbył się w Łodzi w dniach 15 i 16 czerwca 2019 r. Do Mistrzostw Polski zakwalifikowały się najlepsze wyniki dzieci uzyskane w zawodach z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne.
12 07 2019 czwartki lekkoatletyczne

Czytaj więcej: Sukcesy Naszych Małych Lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej...

PEC Kwidzyn informuje, że prace zaplanowane do wykonania podczas postoju sieci ciepłowniczej zostały już zakończone i dostawa ciepła do wszystkich obiektów na terenie Kwidzyna została przywrócona.
11 07 2019 komunikat pec

Czytaj więcej: Ciepła woda wróciła na terenie całego miasta

Kwidzyńscy zawodnicy sumo reprezentujący klub Judo Zielińscy Kwidzyn z wielkimi sukcesami wrócili z Mistrzostw Polski sumo.
09 07 2019 judo1

Czytaj więcej: Sukcesy w sumo

To już 8., a może 18. lub 28. edycja tej cieszącej się niesłabnącym entuzjazmem imprezy pod chmurką. Wzorem lat ubiegłych zaczynamy o godz. 12:00, żeby bawić się do późnych godzin nocnych.
08 07 2019 fusy

Czytaj więcej: 8. Festiwal Ulicznej Sztuki FUSy

Bajka muzyczna opowiadająca historię trzech Świnek, które zaczynają samodzielne życie. Uwielbiają tańce i zabawy i niekoniecznie mają ochotę zastosować się do poleceń mamy, aby wybudować sobie solidne domki, w których będą mogły czuć się bezpiecznie. Tymczasem zbliża się zima, a na dodatek w okolicy zaczyna grasować głodny wilk. Jak potoczą się losy trzech Świnek?
08 07 2019 swinki trzy

Czytaj więcej: Spektakl muzyczny „Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi”

Strona 1 z 88

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności