Przedstawienie „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna” inspirowane jest filmem Agnieszki Holland „Aktorzy prowincjonalni” z 1978 roku. Film nagrodzony został w Cannes w 1980 roku przez Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych FIPRESCI i do dziś jest uznawany za jeden z najważniejszych obrazów nurtu kina moralnego niepokoju. Twórcy przedstawienia nie próbują adaptować scenariusza ani szukać na siłę współczesnych analogii. Historia aktorów, którzy na prowincji, pod okiem warszawskiego reżysera, próbują wystawić Wyzwolenie Wyspiańskiego, jest pretekstem do rozmowy o życiu aktora w Koszalinie w roku 2018.

Skąd się tu wzięli? Co ich tu przygnało? Są szczęśliwi, czy wręcz przeciwnie? Chcą stąd uciec czy jeszcze na coś czekają?

To komedia, momentami dość gorzka, zbiorowy portret artystów, zmagających się z frustracją, bylejakością, obojętnością i całą machiną teatralnych absurdów. Chałtury i życia prywatnego. Ciągle nowi reżyserzy i nowe nadzieje. To spektakl o dobrych i złych doświadczeniach w pracy aktora z dala od stolicy, ale przede wszystkim, o tym, co w tym zawodzie najważniejsze, o pasji, marzeniach, sensie życia i miłości do teatru.
Reżyseria: Piotr Ratajczak
Występują: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Dominika Mrozowska, Beata Niedziela, Żaneta Kamila Kurcewiczówna, Wojciech Kowalski, Marcin Borchardt, Bartosz Budny, Wojciech Rogowski, Artur Paczesny, Jacek Zdrojewski.

Częścią integralną pokazu spektaklu „Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna” będzie spotkanie z zespołem aktorskim. Spotkanie jest zaplanowane na scenie po prezentacji przedstawienia teatralnego.

Kiedy: 9 listopada 2019 r., godz. 19:00
Gdzie: teatr, ul. Katedralna 18
Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w kasie kina od 9 października 2019 r.

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Program TEATR POLSKA powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury.

Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.
Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu.
To już 11. edycja programu TEATR POLSKA, do którego Komisja Artystyczna zakwalifikowała 18 spektakli.
Więcej informacji na stronie www.teatrpolska.pl.

SPEKTAKL BIERZE UDZIAŁ W AKCJI „PARTNER W KULTURZE”

– Każdy, kto kupi/otrzyma bilet na wskazane w załączniku 1 wydarzenie kulturalne jest uprawniony do 10% zniżki w firmie objętej akcją „Partner w kulturze” (restauracja La Cantina)
– Wykorzystanie bonu zniżkowego następuje w dniu organizacji wydarzenia.

pdfRegulamin

07 10 2019 aktorzy koszalinscy

Bądź BLISKO

KWIDZYN Bądź BLISKO tego co ważne

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kamery On-Line

Kamery On-Line

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez