W spisie wyborców prowadzonym przez kwidzyński magistrat widnieje ok. 29 100 osób, czyli uprawionych do głosowania jest ok. 75% mieszkańców Kwidzyna. Gorąco zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w wyborach do Sejmu i Senatu RP, które odbędą się już w najbliższą niedzielę. W Kwidzynie głosować będzie można w 24 obwodach. Trzy z nich stanowią obwody zamknięte i są przeznaczone wyłącznie dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej, osadzonych w Zakładzie Karnym i hospitalizowanych w kwidzyńskim szpitalu. Wszystkie lokale wyborcze będą czynne od godz. 7:00 do godz. 21:00.

Jak poprawnie oddać głos?

W lokalu wyborczym dostaniemy dwie karty do głosowania. Na jednej, większej, będą listy z kandydatami na posłów. Na drugiej będą kandydaci na senatorów. Oczywiście wszyscy głosujący muszą mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport.

Na każdej karcie – tylko jeden znak „x”.

Głosowanie to postawienie znaku „x” (co najmniej dwóch przecinających się linii) w kratce przy nazwisku wybranego kandydata.

Na karcie z kandydatami do Sejmu stawiamy tylko jeden znak ”x”. Także na karcie z kandydatami do Senatu, mniejszej, stawiamy tylko jeden krzyżyk.

Postawienie krzyżyków przy kilku nazwiskach na karcie z kandydatami do Sejmu i przy różnych listach z kandydatami do Sejmu będzie oznaczać głos nieważny.

11 10 2019 wybory parlamentarne

Bądź BLISKO

KWIDZYN Bądź BLISKO tego co ważne

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kamery On-Line

Kamery On-Line

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez