Ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce w 2018 roku został opracowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Badano finanse samorządów lokalnych, koncentrując się na obiektywnych danych dotyczących między innymi wysokości dochodów własnych, wydatków inwestycyjnych czy pozyskanych środków unijnych. Wyniki zostały zaprezentowane na Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie.

W kategorii gmin miejskich najwyżej oceniono Podkowę Leśną. Kwidzyn znalazł się na 21. miejscu, na 236 badanych samorządów. Na miejscu 20. znalazł się Pruszcz Gdański, z taką samą liczbą punktów. To najwyżej notowane miasta z województwa pomorskiego w tym rankingu. To dowód na to, że finanse miejskie są dobrze prowadzone.

Kilka tygodni wcześniej w Gdańsku odbył się Kongres Samorządowy, organizowany przez „Gazetę Prawną”, pod patronatem między innymi ministerstw – infrastruktury oraz inwestycji i rozwoju. Skarbnik Urzędu Miejskiego w Kwidzynie Elżbieta Mankiewicz znalazła się w elitarnym gronie najlepszych skarbników w Polsce, otrzymując wyróżnienie za prowadzoną gospodarkę finansową miasta.

12 07 2019 ranking

Bądź BLISKO

KWIDZYN Bądź BLISKO tego co ważne

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kamery On-Line

Kamery On-Line

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez