MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Wakacje w pełni, czas urlopów i aktywnego wypoczynku. Dla wszystkich miłośników dwóch kółek czeka ciekawa propozycja – 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy, który odbędzie się w weekend 20-21 lipca. Impreza, która połączy dwa regiony Kociewie oraz Powiśle nawiązuje swoją datą do powstania mostu Opalenie-Kwidzyn.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Miastem Kwidzyn, Miastem i Gminą Gniew organizuje już piątą edycję Kociewsko-Powiślańskiego Rajdu Rowerowego – mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE – W tym roku wyruszymy z kociewskiego Piaseczna, przejedziemy ponad 60 km, aby dotrzeć na nocleg do Rodowa w Gminie Prabuty. W niedzielę znów wsiądziemy na rowery, aby 50 kilometrową trasą wrócić z Powiśla na Kociewie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Piasecznie, w Gminie Gniew i poprowadzi przez malownicze miejscowości Kociewia i Powiśla. Będą to m.in. wcześniej wspomniane Piaseczno, Tymawa, Korzeniewo, Kwidzyn, Prabuty oraz Rodowo. Tam będzie zorganizowany nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór). Organizatorzy rajdu podkreślają, że wszystkie bagaże będą przewożone specjalnym samochodem. Powrotna trasa to około 50 km, prowadzących przez: Orkusz, Tychnowy, Pastwę, Lipianki, Rakowiec do Piaseczna.

Otwarcie mostu przez Wisłę było doskonałym pretekstem do tworzenia wspólnych inicjatyw. Zarówno tych ekonomicznych, kulturalnych jak i turystycznych – podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie – Rajd rowerowy nie tylko ukazuje miejsca ciekawe turystycznie, ale także integruje miłośników rowerów z różnych zakątków Polski.

Zapisów na 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy można dokonać osobiście, w biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE (ul. 30 Stycznia 4, w Tczewie) telefonicznie (58 531 37 41), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz poprzez wiadomość na portalu Facebook (www.facebook.com/lot.kociewie). Liczba miejsc ograniczona!

Rajd poza współorganizacją ze strony samorządów Gniewu i Kwidzyna, został dofinansowany przez Powiat Tczewski. Imprezie towarzyszyć będzie hasło promujące turystykę rowerową w województwie: Pomorskie kołem się kręci.

04 07 2019 rajd rowerowy1

04 07 2019 rajd rowerowy2

04 07 2019 rajd rowerowy3

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności