Bardzo ważne i cenne zwycięstwo odniosły w niedzielę 20.01.2019 r. zawodniczki MTS Kwidzyn w drugiej kolejce rundy rewanżowej I Ligi Kobiet.

Nasze zawodniczki pokonały na własnym parkiecie AP Poznań 34:32 i awansowały w tabeli na 4. miejsce.

Początek meczu był dość nerwowy. Zarówno gospodynie, jak i zawodniczki z AP Poznań, raziły nieskutecznością albo bardzo dobrze interweniowały bramkarki.

W 10. minucie meczu notowaliśmy wynik 3:5 dla drużyny z Poznania.

Od tego momentu gospodynie zaczęły grać agresywniej w obronie. Milena Kaczmarek zdobyła 5 bramek z kontry i w 25. minucie nasz zespół prowadził 14:10.

W ostatnich pięciu minutach I połowy meczu zespoły grały za przysłowiowy „cios za cios” i ustaliły wynik w 30 minucie na 18:14 dla MTS.

W 35 minucie meczu zawodniczki MTS przejęły inicjatywę. Bardzo dobra gra w obronie, skuteczne kontrataki i przede wszystkim kombinacyjna gra w ataku pozycyjnym, pozwoliły wyjść w 40. minucie na prowadzenie 24:17. W grze naszych zawodniczek widać było spokój i konsekwencję, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku 27:21 w 50. minucie.

Końcowe fragmenty meczu to usilne odrabianie strat przez przyjezdne, ale wszystko odbywało się pod kontrolą naszego zespołu.

Ostatecznie nasz MTS pokonał drużynę AP Poznań 34:32 (18:14) i odniósł zasłużone zwycięstwo!