MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Na naszych spotkaniach w roku 2016 i 2017 roku słuchaliśmy najciekawszych symfonii pierwszej połowy XIX wieku, dzieł Beethovena, Schuberta, Berlioza, Mendelssohna. Schumanna. W końcówce roku 2017 i w roku 2018 przyszła kolej na najsłynniejszych kompozytorów utworów tego gatunku z drugiej połowy stulecia: Liszta, Czajkowskiego, Brahmsa. Rok 2019 wypełni muzyka z tego samego okresu, dokładniej z lat 1865-1896.

Będzie to przegląd dzieł dwóch najpłodniejszych z wielkich mistrzów symfonii w epoce nazywanej najczęściej neoromantyzmem. Obaj skomponowali po 9 symfonii opatrzonych numerami, choć jeden z nich swojej Dziewiątej nie dokończył (ale za to napisał dwie symfonie, których nie włącza się do numeracji) obaj pochodzili z państwa Habsburgów i w nim tworzyli, choć jeden pochodził z Austrii, a drugi z Czech, obaj wreszcie mieli na imię Antoni, choć jeden używał formy Anton, a drugi Antonín.

Będziemy zatem słuchać na zmianę symfonii Brucknera i Dvořáka. Spotkania będą odbywać się, jak przedtem, w czwartki, tylko że nieco wcześniej, o godzinie 18:00. Ich miejscem będzie na razie przyszła sala bibliotecznego Multicentrum na drugim piętrze, dostępna z klatki schodowej znajdującej się na prawo od głównego wejścia na dworzec/do biblioteki.

Pierwsze spotkanie 24 stycznia, poświęcone będzie I Symfonii Antonína Dvořáka. Kolejne postaramy się zorganizować w następnych zapowiadanych terminach, choć oczywiście nie możemy wykluczyć pewnych przesunięć.

17 01 2019 symfoniczny pojedynek antonich

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności