Niepowodzeniem zakończył się wyjazd MTS-u do Gniezna na inaugurację drugiej rundy rozgrywek I Ligi Kobiet.

12 stycznia nasze młode zawodniczki przegrały spotkanie z MKS URBIS Gniezno 32:22.

Mecz od samego początku miał bardzo wyrównany przebieg, żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Wynik oscylował wokół remisu, ale to nasz zespół był więcej razy na prowadzeniu – 6:4 w 9. minucie i 12:10 w 28. minucie. W tym fragmencie spotkania olbrzymie znaczenie miała, groźnie wyglądająca, kontuzja naszej utalentowanej zawodniczki – Pauliny Kucharskiej. Z urazem stawu skokowego zeszła z parkietu i w tym spotkaniu już nie wystąpiła.

W samej końcówce pierwszej połowy bardziej doświadczone gospodynie wyszły na jednobramkowe prowadzenie 13:12.

W 37. minucie zawodniczki MTS Kwidzyn wyszły na prowadzenie 16:15. Niestety, dwa kolejne następujące po sobie 2-minutowe wykluczenia, spowodowały odrobienie strat przez gospodynie. W 46. minucie MKS URBIS prowadził już 24:19. W szeregi naszej drużyny wkradła się zbytnia nerwowość. Chęć szybkiego odrobienia strat spowodowała kilka niewymuszonych błędów, które skrzętnie wykorzystały gospodynie, wyprowadzając skuteczne kontrataki.

Końcowy wynik nie odzwierciedla rzeczywistego przebiegu spotkania. MKS URBIS Gniezno mające w swoim składzie zawodniczki o przeszłości w Superlidze wykorzystały do maksimum chwilowy przestój MTS Kwidzyn i ostatecznie zwyciężyły 32:22.