No i sezon 2018 w biegach na orientację możemy już oficjalnie uznać za zamknięty. Był to z pewnością sezon niezwykle udany i najlepszy w historii UMKS Kwidzyn. Jednak na jego zakończenie młodzi zawodnicy UMKS zostawili sobie prawdziwą wisienkę na torcie. W czwartek i piątek, 25 i 26 października w Osiecznej koło Leszna rozegrane zostały krajowe eliminacje do Mistrzostw Świata Szkół w biegu na orientację, których finały odbędą się w dniach 29 kwietnia – 5 maja 2019 roku w estońskim Otepää.

ISF World Schools Championship Orienteering (Mistrzostw Świata Szkół w bno) rozgrywane są co 2 lata od 1987 roku, a więc będzie to już 18 edycja Mistrzostw. Dla nas będzie ona jednak wyjątkowa ponieważ pierwszy raz prawo startu wywalczyli w niej reprezentanci Kwidzyna. W eliminacjach wystartowała skromna 5-osobowa, ale bardzo mocna reprezentacja kwidzyńskich szkół, jednak co najważniejsze cała piątka naszych reprezentantów wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata w Reprezentacji Narodowej.

Najlepiej z naszych zawodników po raz kolejny spisała się Hanna Perfikowska (Społeczna SP), która wygrała rywalizację w kategorii dziewcząt szkół podstawowych, a tuż za nią uplasowała się druga z naszych zawodniczek Iga Müller (SP 4). W kategorii chłopców szkół podstawowych natomiast Wiktor Müller (SP 4) ukończył eliminacje na 5 miejscu. W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepiej spisał się Rafał Gąsior zajmując 4 miejsce, a szósta wśród dziewcząt była Natalia Pudlis (oboje Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2). W efekcie całą piątka naszych zawodników znalazła się na miejscach premiujących do Reprezentacji Narodowej na Szkolne Mistrzostwa Świata w bno.

To czego można żałować to fakt,, że wszyscy nasi zawodnicy kwalifikowali się w kategoriach indywidualnych ponieważ nie udało się skompletować żadnej, cztero- lub pięcioosobowej reprezentacji szkolnej. Niestety, UMKS jest klubem międzyszkolnym i w rocznikach startujących w eliminacjach dysponuje maksymalnie dwoma zawodnikami bądź zawodniczkami reprezentującymi poszczególne szkoły. Trzeba mieć jednak nadzieję, że taka sytuacja będzie miała miejsce po raz ostatni i już za 2 lata na kolejne Mistrzostwa Świata awans wywalczy też pełna ekipa szkolna.

Wyjazd kwidzyńskich uczniów na eliminacje Mistrzostw Świata Szkół możliwy był dzięki pomocy finansowej Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.

Teraz przed zawodnikami UMKS Kwidzyn przerwa w treningach na odpoczynek i regenerację, a od 19 listopada wszyscy zawodnicy rozpoczną przygotowania do sezonu 2019.

14 11 2018 bno

Bądź BLISKO

KWIDZYN Bądź BLISKO tego co ważne

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kamery On-Line

Kamery On-Line

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez