Kolejne tytuły mistrzowskie wywalczyli zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego w cross-country.

22-23.09.2018 r. podczas ostatnich dwóch rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski rozegranych w Kaliszu Pomorskim zawodnicy KKM ścigali się na 8-kilometrowych okrążeniach przez 1,5 godz. przy przenikliwym chłodzie.

Klasa Junior – Kacper Baklarz na tych zawodach musiał dwukrotnie być na mecie przed kolegą z Głogowa, Azminem żeby utrzymać II pozycję. Mimo zaciętej rywalizacji pokonał metę tuż za plecami Damiana Azmina.

Klasa S-1 – Dawid Mordasiewicz został mistrzem tej klasy. Po sobotniej rywalizacji (2. miejsce) miał tylko 2 pkt przewagi nad zawodnikiem Przystupą. Niedzielna rywalizacja miała zadecydować o tytule mistrza kraju. Defekt motocykla zawodnika z Głogowa w końcówce wyścigu pozbawił go I miejsca. Walka Dawida była ukoronowaniem wygrania wyścigu i tym samym zdobył kolejny tytułu mistrzowski w cross-country.
Paweł Czeszejko-Sochacki plasując się odpowiednio na 3. i 4. miejscu został sklasyfikowany na III miejscu Mistrzostw Polski. Krzysztof Stopa ukończył zawody dwa razy na 5. miejscu, a Roman Ulenberg był 4. i 3.

Klasa S-2 – Łukasz Kurkowski był bezkonkurencyjny z Team Rapczyce, który wygrał wszystkie wyścigi sezonu. Sylwester Jędrzejczyk zajął w tych zawodach 4. i 2. miejsce. Jeremiasz Mandecki kończąc obydwa dni na 3. i 4. miejscu zapewnił sobie III miejsce w klasyfikacji sezonu.

Klasyfikacja sezonu 2018 zawodników KKM w Mistrzostwach Polski

Klas Junior:

  • Kacper Baklarz – II Wicemistrz Polski

Klasa S-1:

  • Dawid Mordasiewicz – Mistrz Polski
  • Paweł-Czeszejko-Sochacki – III miejsce
  • Krzysztof Stopa – IV miejsce
  • Roman Ulenberg – V miejsce

Klasa S-2:

  • Sylwester Jędrzejczyk – II miejsce
  • Jeremiasz Mandecki – III miejsce

W klasyfikacji Klubów: Kwidzyński Klub Motorowy – Klubowy Mistrz Polski Cross-Country sezonu 2018.

W Pucharze Polski startował Mariusz Lewandowski, który w klasie S-2 zajął w sobotę III miejsce, a w niedzielę po uczestniczeniu tuż za startem w karambolu spadł na odległą pozycję i musiał gonić konkurencję. W końcowym rezultacie zajął VII miejsce tego wyścigu. W klasyfikacji sezonu zajął III miejsce.

W klasie Junior Jakub Kopka zajął 8. i 9. miejsce. Sezon zakończył na VII miejscu.

Zawodnicy z KKM będą mieli jeszcze okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas organizowanych 7 października zawodów motocrossowych Kwidzyn-Bądki o Mistrzostwo Strefy Północnej na które zapraszamy wszystkich fanów motocrossu. Start pierwszego wyścigu o godz. 11:30.

26 09 2018 kkm1

26 09 2018 kkm2

26 09 2018 kkm3

26 09 2018 kkm4

26 09 2018 kkm5

26 09 2018 kkm6

Bądź BLISKO

KWIDZYN Bądź BLISKO tego co ważne

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kamery On-Line

Kamery On-Line

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez