Po niezwykle ciężkim pojedynku MMTS wygrał Derby Pomorza zwyciężając w Gdańsku z Energą Wybrzeże 26:27. W efekcie, po 3 Seriach PGNiG Superligi Mężczyzn, czerwono-czarni nadal pozostają niepokonani. Zwycięską bramkę dla kwidzyńskiego zespołu rzucił Michał Peret, który zagrał w tym meczu na stuprocentowej skuteczności.

Derby Pomorza rozpoczęły się od trafień Michała Pereta i Kamila Kriegera, który po dwóch meczach absencji wrócił do składu meczowego. Niestety chwilę później Kamil otrzymał 2 minuty kary, a gospodarze odrobili straty po rzutach Mateusza Wróbla. Warto dodać, że rozgrywający gdańskiego Wybrzeża był główną bronią gospodarzy w pierwszych minutach meczu i to po jego bramkach miejscowi odrobili straty, a w 7 minucie meczu wyszli na prowadzenie 4:3. Na szczęście trafienia Kacpra Adamskiego i Andrzeja Kryńskiego pozwoliły kwidzynianom przechylić przewagę na stronę MMTS – 4:5. Po stronie gospodarzy trafił co prawda Adrian Kondratiuk, ale czerwono-czarni odpowiedzieli skutecznymi kontrami i bramkami Andrzeja Kryńskiego. W efekcie podopieczni trenera Tomasza Strząbały odskoczyli rywalom na 2 bramki – 5:7. Co więcej prowadzenie MMTS mogło być jeszcze wyższe, ale rzutu karnego nie wykorzystał tym razem Michał Potoczny. Gospodarze jednak ponownie odrobili straty i po kwadransie gry mieliśmy stan 7:7. Zacięta oraz wyrównana walka trwała do końca pierwszej połowy meczu. W efekcie żadnej z ekip nie udało się odskoczyć rywalom na więcej niż 1-2 bramki przewagi, co skutkowało szybkim odrabianiem strat przez rywali. Po 30 minutach meczu prowadzili jednak kwidzynianie – 15:16, po tym jak Michał Peret wykorzystał dogranie Damiana Przytuły i z pierwszej linii pokonał bramkarza Gdańska.

Druga odsłona rozpoczęła się od trafień Michała Pereta i Roberta Orzechowskiego, dzięki czemu MMTS powiększył swoją przewagę do 3 bramek – 15:18. Co więcej, chwilę później czerwono-czarni powiększyli swoją przewagę do 4 bramek – 17:21 i zdenerwowany trener gospodarzy poprosił o czas dla swego zespołu. Uwagi Marcina Lijewskiego okazały się skuteczne, bowiem gospodarze zaczęli odrabiać straty. Niestety wymiernie pomogli im w tym kwidzynianie, którzy popełniali błędy w rozegraniu. Dodatkowo karę 2 minut otrzymał także Michał Potoczny. Po trzech golach dla Wybrzeża trener Tomasz Strząbała poprosił o czas dla swojego zespołu - 20:21. Niestety kwidzynianie przez 2 minuty nie potrafili zdobyć bramki. Co więcej po golu Arkadiusza Ossowskiego gospodarze odpowiedzieli dwiema bramkami i ponownie mieliśmy remis w tym spotkaniu – 22:22.

W ostatnich 10 minutach meczu oglądaliśmy już typową walkę bramka za bramkę, choć to kwidzynianie napędzali wynik. W 57 minucie przewaga przeszła jednak na stronę gospodarzy po tym jak rzut karny wykorzystał Adrian Kondratiuk – 26:25. Jeszcze w tej samej minucie gry Adrian Nogowski mógł doprowadzić do remisu, jednak nie zdołał pokonać bramkarza Wybrzeża z rzutu karnego. Przy piłce byli więc gospodarze, jednak skuteczna gra MMTS w defensywie i szybka kontra zakończona trafieniem Adriana Nogowskiego pozwoliła na doprowadzenie do remisu - 26:26. Chwilę później Krzysztof Szczecina obronił rzut Adriana Kondratiuka i kwidzynianie stanęli przed szansą na zdobycie zwycięskiej bramki. Skutecznym rzutem popisał się ten, który rozpoczynał rzucanie bramek w tym meczu czyli Michał Peret. MMTS objął więc prowadzenie 26:27, jednak 40 sekund przed zakończeniem meczu o czas poprosił trener gospodarzy. Aktywna gra kwidzynian w obronie nie pozwoliła jednak gdańszczanom na zbyt wiele. W efekcie na doprowadzenie do remisu gdańszczanom zabrakło już czasu. Po zakończeniu regulaminowego czasu gry sędziowie przyznali jeszcze gospodarzom rzut wolny. Mur kwidzyńskich piłkarzy nie dał się jednak zaskoczyć Mateuszowi Wróblowi i kwidzynianie po raz trzeci w tym sezonie mogli rozpocząć swój taniec zwycięstwa. W Derbach Pomorza tym razem górą jest MMTS.

Energa Wybrzeże Gdańsk – MMTS Kwidzyn 26:27 (15:16)
Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Frańczak, Bednarek, Sulej, Prymlewicz 4, Papaj 1, Kondratiuk 8, Wróbel 8, Salacz 2, Adamczyk 2, Gajek 1, Rutkowski.
MMTS: Szczecina, Dudek – Orzechowski 3, Kryński 3, Krieger 2, Peret 8, Adamski 3, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski 6, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny, Landzwojczak, Przytuła.

Zdjęcia: Bartłomiej Harackiewicz/MMTS Kwidzyn

17 09 2018 mmts1

17 09 2018 mmts2

Bądź BLISKO

KWIDZYN Bądź BLISKO tego co ważne

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kamery On-Line

Kamery On-Line

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez