MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

21 września 2018 roku odbędzie się Akcja Sprzątania Świata, która jest popularną formą wspierania zainteresowania problemem racjonalnej gospodarki odpadami. W tym roku przypada 25, jubileuszowa edycja tego wydarzenia. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy" w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Selektywna zbiórka odpadów jest istotna także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów. W ciągu dwóch lat musimy zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

Akcja Sprzątanie Świata to także zwrócenie uwagi mieszkańców na:

– unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu i świadome zakupy każdego dnia,

– uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa" nadzoruje przebieg Sprzątania Świata w Kwidzynie. Zachęcamy placówki szkolne, przedszkola i wszystkie chętne instytucje do wzięcia udziału w akcji. Co roku w akcji sprzątania biorą udział niemal wszystkie placówki z terenu miasta Kwidzyn.

Zasady dla uczestników są proste:

– należy zgłosić chęć udziału w akcji wypełniając formularz (www.ekokwidzyn.pl);

– od nas otrzymujesz bezpłatnie worki na zebrane odpady;

– 21 września 2018 do godziny 14:00 odbywa się sprzątanie zadeklarowanego terenu;

– wypełnione śmieciami worki pozostawiasz w widocznym i wcześniej zgłoszonym miejscu.

Podobnie jak w poprzednich edycjach akcji, będziemy też segregować odpady na surowce, z których zostały wykonane: metale i tworzywa sztuczne, szkło, papier.

Dodatkowe informacje i formularze są do sprawdzenia i pobrania na stronie www.ekokwidzyn.plOsoba kontaktowa: Eliza Borecka-Sobczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akcja „Sprzątanie Świata" jest w Polsce organizowana przez fundację Nasza Ziemia, Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa" jest partnerem tego wydarzenia na terenie Kwidzyna.
Akcja jest organizowana w partnerstwie z: Przedsiębiorstwem Usług Miejskich Sp. z o. o. z Grudziądza, Zakładem Utylizacji Odpadów Gilwa Mała.
Projekt „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie" współfinansowany jest ze środków Miasta Kwidzyn.

11 09 2018 sprzatanie2

Kalendarz Imprez

loader

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności