14 i 15 lipca br. w Melachowie rozegrane zostały dwie rundy Mistrzostw Polski Enduro. Nasi zawodnicy z Kwidzyńskiego Klubu Motorowego pokonywali pięciokrotnie trasę o długości jednego okrążenia ok. 25 km, na której usytuowana była 4 km próba cross-test i 3,5 km leśna próba tzw. „enduro". Przejazdy przez bagniste strumienie i strome podjazdy a zjazdy w lesie nie należały do łatwego elementu trasy, o czym przekonał się junior Kuba Kopka. Pokonanie tej próby zajęło, zbyt dużo czasu co spowodowało, wycofanie się z rywalizacji.

Pozostali nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem osiągali różne czasy na poszczególnych próbach.

W końcowej rywalizacji zawodów Sylwester Jędrzejczyk zajął drugie miejsce w klasie E2/3. Zawodnik tej samej klasy Paweł Czeszejko-Sochacki dwukrotnie był tuż za podium.

Ubiegłoroczny mistrz klasy Junior, Dawid Mordasiewicz po zmianie klasy na klasę E1, dwudniową rywalizację ukończył na 5 miejscu.

Roman Ulenberg również po zmianie motocykla na mniejszą pojemność (klasa E 1) zajął 8 miejsce.

W klasyfikacji klubowej Kwidzyński Klub Motorowy plasuje się na 6 miejscu.

Kolejne zawody o punkty Mistrzostw Polski cross-country dla kwidzyńskich zawodników rozegrane zostaną w Lidzbarku Warmińskim w dn. 4/5.08.2018 r.

20 07 2018 enduro2

Od lewej: Dawid Mordasiewicz, Kuba Kopka, Roman Ulenberg, Sylwester Jędrzejczyk, Paweł Czeszejko Sochacki