Całkiem niedawno było to mocno utrudnione, i choć w prostej linii to kilka kilometrów, a drugi brzeg doskonale jest widoczny... Od czterech lat jest coś co ułatwia komunikację mieszkańcom, i turystom – most, który przekracza granice, łączy regiony!

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wspólnie z Urzędem Miejskim w Kwidzynie, Urzędem Miasta i Gminy Gniew oraz Gminą Morzeszczyn zapraszają na kolejną edycję imprezy rowerowej: 3. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy – mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. – W dniach 22-23 lipca aktywnie połączymy Powiśle z Kociewiem. Data rajdu nawiązuje do dnia otwarcia mostu przez Wisłę w roku 2013.

W tym roku rowerzyści startują po kociewskiej stronie Wisły, a więc zgodnie z umową, i nazwa adekwatna: kociewsko-powiślański. Wszystko rozpocznie się o godz. 9.00 na placu przy Urzędzie Gminy w Morzeszczynie, skąd uczestnicy ruszą na nieco ponad 50 km trasę przez: Majewo, Małą Karczmę, Opalenie, Kwidzyn, Trzciano do Ryjewa. Tam zorganizowany będzie nocleg w szkole w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór – bagaże będą przewożone!). W niedzielę, w drodze powrotnej z Ryjewa na Kociewie, do pokonania będzie również ok. 50 km przez: Janowo, Lipianki, Tymawę, Gniew, Wielkie Walichnowy, Lignowy Szlacheckie, Kulice do Morzeszczyna.

To szczególnie ważne w Roku Rzeki Wisły 2017. Rajd ten wpisuje się w kalendarz wielu imprez organizowanych w całym kraju i związanych z Wisłą. Tegorocznemu rajdowi towarzyszy również hasło promujące turystykę rowerową w województwie: !Pomorskie kołem się kręci. Rajd poza współorganizacją ze strony samorządów Kwidzyna, Gniewu i Morzeszczyna wsparł również finansowo Powiat Tczewski.

– Budowa mostu skróciła drogę z Kociewia na Powiśle, zmniejszyła się odległość do pokonania, ale też zbliżamy nasze działania – podkreśla Magdalena Frost-Guz z Urzędu Miasta i Gminy Gniew. – Zarówno w zakresie kulturalnym, sportowym czy promocyjnym, dlatego już po raz trzeci włączamy się w organizację tego rajdu.

Zapisów na Rajd można dokonać telefonicznie (58 531 37 41), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub poprzez nasz profil na Facebooku (fb.com/lot.kociewie).

10 07 2017 rajd2

 

Nadchodzące wydarzenia

Cze
24
12:00 - 17:00

Cze
24

Facebook

Znajdź nas na Facebooku

Kamery On-Line

Kamery On-Line

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez