MIESZKAŃCY / AKTUALNOŚCI kwidzyn.pl - aktualności - RSS

Podczas rozegranych w dniach 13-16.06.2013 w Olsztynie Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców zawodniczka MTS Kwidzyn, podopieczna trenera Artura Szachmytowskiego, Nikola Olszewska wywalczyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu, które w dniach 10-14.07.2013 odbędą się w Poznaniu. Nasza zawodniczka wywalczyła, po pasjonującej walce, miejsce w reprezentacji Polski na 50 metrów stylem motylkowym. W finale B Nikola zajęła pierwsze miejsce i z wynikiem 28,65 zajęła 11 miejsce w gronie seniorów. Przy okazji pobiła trzy razy rekord okręgu pomorskiego na 50 motylkowym.
W zawodach startowali jeszcze nasi najstarsi zawodnicy, Wojtek Janicki i Piotr Krukowski, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony bijąc swoje rekordy życiowe.
Po zawodach trener Artur Szachmytowski powiedział: „ Bardzo cieszę się z osiągnięcia Nikoli oraz z tego, że mogłem do tego dołożyć swoją cegiełkę. To były bardzo trudne zawody dla Nikoli bo aby wywalczyć kwalifikację musiała wygrać rywalizacje w swoim roczniku oraz z zawodniczkami o rok starszymi. Przy okazji udało się pobić rekordy okręgu oraz zająć 11 miejsce w Polsce w gronie seniorów (a wynik, który uzyskała był 8 wynikiem). Teraz Nikolę czeka bardzo pracowity okres. Już dzisiaj wyjeżdża do Warszawy na badania lekarskie a z badań od razu na 3 tygodniowy obóz kadry narodowej do Olsztyna skąd cała Kadra uda się do Poznania na Mistrzostwa Europy.
Po mistrzostwach od razu na obóz kadry wojewódzkiej do Puław a stamtąd na rocznikowe Mistrzostwa Polski do Oświęcimia. Tak więc wakacje zaczniemy dopiero 21 lipca.

20130620 Nikola Olszewska

 

 

Kalendarz Imprez

loader

Znajdź nas ...

Znajdź nas na Facebooku

Znajdź nas na Instagramie

Kalendarz Imprez

Kalendarz imprez

Aktualności